Selva Gürdoğan

Mimar. 1979’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde başladığı mimarlık öğrenimini Southern California Institute of Architecture’da birincilikle tamamladı. Halen çalışmayı sürdüğü mimarlık ofisi Superpool’u Gregers Tang Thomsen ile beraber 2006 yılında kurdu. 2013’ten beri Columbia Üniversitesi’nin Mimarlık Fakültesi’ne bağlı kent laboratuvarı Studio-X Istanbul’un yöneticiliğini yapıyor.

Gökhan Karakuş

Gökhan Karakuş, Columbia Üniversitesi ve Vassar College'da mimarlık tarihi ve teorisi eğitimi almıştır. Tasarıma Türk Dokunuşu (2007) ve Turkish Architecture Now (2009) kitaplarının yazarı olan Karakuş, mimarlık eleştirmeni, kuramcı ve tasarımcı olarak çalışmaktadır. Mesleği ile ilgili başlıca konular, tasarımda yerellik ve modernizm, mimarlık ve şehirciliktir. Ağa Han Mimarlık Ödülleri ve Mies van der Rohe Avrupa Çağdaş Mimarlık Ödülleri'nde aday gösteren ve denetleyen olarak bulunmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Politecnico di Milano'da ders vermiştir. Şu anda çalıştığı konular ise, Beyrutlu mimar Nabil Gholam ve Türk tasarımcı Tanju Özelgin monografları, gecekondu alanlarındaki yapılar için mimari stratejiler hakkında ileri tasarım araştırmaları ve Orta Çağ İslam Mimarisi matematiğinin bilgisayarlı tasarıma entegrasyonudur.

Nilüfer Kozikoğlu

Nilüfer Kozikoğlu is interested multiscalar investigations regarding urban, architectural and material make, with a focus on material properties and organic/inorganic composition in their differentiated states.  She is delighted from the animated properties of space. Her interest in "livelihood" reflects on her installations with digital technologies and handcraft together with in situ processes and workshop experiments. A graduate of Mimar Sinan University, Istanbul and master’s degree in architecture and urban design from Architectural Association, London in 2003, Nilüfer runs her practice Tuşpa NK agency for architecture and Urban Atolye, a material and processes workshop. She has taught seminar and design courses as guest professor at various universities.

Dr. Hossein Sadri

Hossein Sadri, mimarlık alanında master eğitimini İran Azad Üniversitesi’nde ve TÜBİTAK bursuyla doktorasını Gazi Üniversitesi’nde tamamladı. İngiltere, Macaristan, Kıbrıs, Türkiye, Azerbaycan ve İran’da eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulundu. 2010 yılından itibaren Girne Amerikan Üniversitesi’nde mimarlık bölüm başkanlığı, fakülte dekanlığı ve rektör yardımcılığı gibi çeşitli sorumluluklar aldı. Kıbrıs Üniversitelerarası Akademik Koordinasyon kurulu üyesidir. Halen tarım okumaktadır. Mekan politikaları ve insan hakları, ekosentrik kentsel tasarım, permakültür ve etik üzerinde çalışmalar yapmaktadır.

Dr. Senem Zeybekoğlu Sadri

Senem Zeybekoğlu Sadri, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunudur. Araştırma görevlisi olarak çalıştığı aynı kurumda master ve doktora eğitimini tamamladı. Fullbright bursuyla Amerika’da State University of New York – Binghamton’da bir sene misafir araştırmacı olarak çalıştı. Amerika, İngiltere, Macaristan, Kıbrıs ve Türkiye’de eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulundu. 2010 yılından itibaren çalıştığı Girne Amerikan Üniversitesi’nde İç Mimarlık bölüm başkanlığı ve enstitü müdürlüğü gibi sorumluluklar aldı. Kıbrıs’ta Anıtlar Yüksek Kurulu üyesidir. Halen tarım okumaktadır. Kentlerin dönüşümü ve kent hakkı, tasarımda çevresel ve insani faktörler, ekosentrik kentsel tasarım ve permekültür alanlarında çalışmaktadır. 

Gregers Tang Thomsen

Gregers Tang Thomsen mimarlık eğitimini Aarhus Mimarlık Okulu’nda (Danimarka) tamamlamıştır. Rem Koolhas ile birlikte OMA’nın Rotterdam ve New York’taki ofislerinde çalışan Thomsen, 2006 yılında İstanbul’da Selva Gürdoğan ile birlikte Superpool’u kurdu. Superpool’da, Açık Kütüphane, Dragos Konut Kuleleri, UAE National Pavilion (54. Venedik Bienali ve 2. İstanbul Tasarım Bienali) gibi projelerin koordinatörlüğünü yapmıştır. 2009-2013 yılları arasında EU FP7 tarafından finanse edilen TailorCrete araştırma projesini yürütmüştür. TEDxReset, MoMA ve Columbia Üniversitesi’de davetli konuşmacı olarak bulunmuştur.