DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

Efectis Era Avrasya

Efectis yangın güvenliği alanında önemli bir Avrupalı oyuncudur. Test, modelleme, belgelendirme ve denetim alanlarının tümünde dünya çapında yangın güvenliği uzmanlığı sunar. Her zaman daha güvenli yaşama alanları sunmak amacındaki Efectis ekipleri; yapısal güvenlik, malzemelerin, bileşenlerin ve sistemlerin patolojik değerlendirmesi, yeni ve eski binaların, anıtların ve altyapıların yaşam ömrü ve dayanıklılığı gibi diğer güvenlik alanları için de yetkinlik ve uzmanlık sağlamaktadır.

Lighting LAB.1

LAB.1 estetik ve teknik parametreleri bir arada ele alarak binalarda sürdürülebilir aydınlatma sistemleri oluşturmayı hedefleyen bir aydınlatma tasarım ofisidir. Projelerinde, doğal aydınlatma, yapma aydınlatma ve enerji etkinliği konularını birlikte çalışır. LAB.1 aydınlatma tasarımı mesleğindeki 10 yıllık tecrübesi ile Y. Mimar Faruk Uyan tarafından 2015 yılında İstanbul'da kurulmuştur.
Çalışma alanları, mimari aydınlatma tasarımı, günışığı analizleri, aydınlatma enerji danışmanlığı, aydınlatma alanındaki AR-GE projeleri ve özel ürün tasarımlarıdır. LAB.1 yurtiçi projelerinin yanı sıra ağırlıklı olarak Orta Doğu, Rusya ve Türk Cumhuriyetlerindeki projelerde hizmet vermektedir.

MEA Akustik Danışmanlık

MEA Akustik Danışmanlık; yapı akustiği, hacim akustiği, endüstriyel akustik, yeşil bina akustik tasarımı ve elektro-akustik ses (hoparlör) sistemleri konularında tasarım, projelendirme, uygulama, modelleme (simülasyon), ölçüm & raporlama ve şantiye kontrolörlüğü hizmetleri sunar. MEA, çalışmalarında ulusal ve uluslararası standartların (TS, ISO, EN, LEED, BREEAM, ASHRAE, vb.) optimum gerekliliklerini yerine getirebilecek profesyonel donanımı ile birlikte, altına imza atacağı işin büyüklüğüne bakmaksızın üstlendiği her çalışmada aynı özeni ve aynı sorumluluk bilincini gösterir. “Güvenmek ve Güvenilmek” öncelikli ilkesi olan MEA, portföyündeki kişi ve firmalara işin her kademesinde ve gerektiği anlarda yardımcı olmayı her zaman görev bilmiştir. Bu şuurla, portföyüne hem ulusal hem uluslararası yeni referanslar da ekleyerek, “sesin peşinden gitmeye” devam etmektedir.

 

 

 

Filiz AR-GE Mimarlık

Doğa için iyi olanın, doğanın bir parçası olan insan için de iyi olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden çevre ve kullanıcı dostu yeşil binalar tasarlıyoruz. Filiz Mimarlık olarak 2011'den beri yürüttüğümüz AR-GE çalışmaları ve mimari tasarımlarımızla, sürdürülebilir yeşil  bina sektöründe, çevre ve kullanıcı dostu yeşil yapı malzemeleri ve enerji etkin bina tasarımı konusunda hizmet vermekteyiz.