Prof. Dr. Semra Aydınlı

İTÜ Mimarlık Fakültesinden lisans, yüksek lisans derecelerini aldı ve aynı kurumda doktora tezini tamamladı. İTÜ Mimarlık Fakültesinden 2014 yılında emekli oldu; halen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde görev yapmakta. Estetik Deneyim, Mimarlık ve Fenomenoloji, Tasarım Kültürü ve Felsefesi, Mimarlık Eğitimi ve Yaratıcılık konularında yayınları bulunmaktadır. Çeşitli uygulama projelerinin yanı sıra mimari proje ve kentsel tasarım yarışmalarında ödülleri ve mansiyonları vardır. USA Clemson Üniversitesi, Londra Westminster Üniversitesi ve Boston Wentworth Institute of Technology, Mimarlık okullarında davetli olarak mimari proje stüdyolarında yürütücü olarak bulunmuş ve yüksek lisans düzeyinde kuramsal dersler vermiştir.

                       

Yrd.Doç. Dr. Ozan Önder Özener

Mimarlık Lisans ve Bilgisayar Ortamında mimarlık Y. Lisans derecelerini İTÜ Mimarlık Bölümü’nden aldı. Doktorasını 2009 yılında Texas A&M Üniversitesi’nde parametik tasarım ve BIM uygulamaları üzerine yaptığı çalışmalar ile tamamlamıştır.

2010 yılından beri İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde öğretim üyesidir ve çok sayıda uluslararası ve ulusal makaleleri, ödüllü yarışma ve uygulama projeleri ile sonuçlanmış ar-ge projeleri bulunmaktadır. İstanbul Kadir Has Üniversitesi’nde stüdyo ve kuram dersleri de veren Özener, çalışmalarına mimarlık pratiği, stüdyo kültürü, tasarımda inovasyon, teknoloji-mimarlık ilişkileri alanlarında devam etmektedir.   

                       

 

 

Turgut Türker

1979 Hollanda doğumludur. İlk, orta ve lise öğretimini Kayseri'de tamamlamıştır. 2003 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Anabilim Dalı, Görsel Sanatlar öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur.“N Sanat” atölyesini kurarak birçok kurum ve kuruluşa rölyef, heykel, turizm haritaları, fuar standları ve müzecilik üzerine iç ve dış mekan eserler yapmış ve halen yapmaktadır. 2005 yılında ODTÜ GV Kayseri Okulları’nda Görsel Sanatlar öğretmenliği görevine başlamıştır, halen de görevini sürdürmektedir. 2017 yılında “Evvel Kültür Sanat” ismiyle bir sanat merkezi açıp Görsel Sanatların birçok dalında tüm sanatseverleri bir çatı altında toplayarak eğitimler ve eserler vermeye devam etmektedir.